Bieg "Zdążyć przed rakiem" (2020)

20200925_banner_bieg

 

Szanowni Państwo,

W dniach od 26 września  do 26 października odbyła się VI edycja Akcji „Zdążyć Przed Rakiem”.

W związku z dynamicznie rozwijająca się sytuacją związaną z pandemią koronawirusa w Polsce podjęliśmy w tym roku decyzję o zmianie formuły biegu z formy stacjonarnej w Parku Zadole w Katowicach, na bieg wirtualny z wydłużonym czasem, w którym biegacze mogą pokonywać dystans w swoim tempie i w dowolnie wybranym miejscu.

Akcja „ZDĄŻYĆ PRZED RAKIEM” trwała od 26.09.2020  do  26.10.2020 czyli cały miesiąc.                                    

Do zapisów w biegu zostali zaproszeni biegacze, osoby niepełnosprawne, osoby uprawiające Nordic Walking, ale również spacerowicze.

Forma zapisów i promocji biegu pozostała niezmieniona, z tym wyjątkiem, że po przebyciu przez uczestnika dystansu 5 km w dowolnym czasie, uczestnik deklarował ukończenie biegu na stronie internetowej zmierzymyczas.pl ( naszego partnera  technicznego).

Każdy uczestnik, który opłacił uczestnictwo w biegu, w związku z ogłoszoną pandemią Koronawirusa otrzyma pamiątkowy medal wraz z certyfikatem uczestnika na podany w systemie zapisowym adres korespondencyjny.

Wiodącym celem było wpisanie naszego wydarzenia w aktualnie panujące warunki, dostosować się do nich, nie rezygnując jednocześnie z krzewienia profilaktyki chorób nowotworowych piersi poprzez aktywność sportową

Organizatorem wydarzenia, objętego honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice Pana Marcina Krupy, była FUNDACJA ZDĄŻYĆ PRZED RAKIEM. Współorganizatorami: Radny Miasta Katowice Pan Krzysztof Pieczyński oraz Katowice Miasto Ogrodów Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek. Partnerem medycznym Akcji oraz jej współorganizatorem było Centrum Medyczne Tommed.

Rak piersi coraz częściej dotyka kobiety w pełni aktywne w życiu zawodowym, rodzinnym i społecznym, często nie zdające sobie sprawy z faktu, że ryzyko zachorowania dotyczy również ich grupy wiekowej.

Tegoroczna Akcja „ZDĄŻYĆ PRZED RAKIEM”  mimo, iż odbyła się w formie wirtualnej i każdy z biegaczy organizował dla siebie trasę we własnym zakresie – zgromadziła prawie 500 uczestników.

Zapraszamy za rok !!!

202011_Certyfikat-Uczestnika-Biegu

Deklaracja dostępności © ZDĄŻYĆ PRZED RAKIEM 2017.