Bieg "Zdążyć przed rakiem" (2021)

20210427_7bieg_banner

 

Szanowni Państwo,

W dniach od 25 września do 25 października 2021 r. odbyła się VII edycja Akcji „Zdążyć Przed Rakiem”.

W związku z dynamicznie rozwijająca się sytuacją związaną z pandemią koronawirusa w Polsce, Fundacja Zdążyć Przed Rakiem wraz z partnerem medycznym Centrum Medycznym Tommed podjęła po raz drugi już decyzję o zmianie formuły biegu z formy stacjonarnej w Parku Zadole w Katowicach, na bieg wirtualny z wydłużonym czasem, w którym biegacze mogą pokonywać dystans w swoim tempie w dowolnie wybranym miejscu.

Akcja „ZDĄŻYĆ PRZED RAKIEM” trwała od 25.09.2021 r. do 25.10.2021 r. czyli cały miesiąc.                                   

Do zapisów w biegu zostali zaproszeni biegacze, osoby niepełnosprawne, osoby uprawiające Nordic Walking, spacerowicze jak również rowerzyści.

Forma zapisów i promocji biegu pozostała niezmieniona, z tym wyjątkiem, że po przebyciu przez uczestnika dystansu 5 km w dowolnym czasie, uczestnik deklarował ukończenie biegu na stronie internetowej zmierzymyczas.pl (naszego partnera  technicznego).

Każdy uczestnik, który opłacił uczestnictwo w biegu, w związku z ogłoszoną pandemią Koronawirusa otrzyma pamiątkowy medal wraz z certyfikatem uczestnika na podany w systemie zapisowym adres korespondencyjny.

Wiodącym celem było wpisanie naszego wydarzenia w aktualnie panujące warunki, dostosować się do nich, nie rezygnując jednocześnie z krzewienia profilaktyki chorób nowotworowych piersi poprzez aktywność sportową

Organizatorem wydarzenia, objętego honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice Pana Marcina Krupy, była FUNDACJA ZDĄŻYĆ PRZED RAKIEM. Współorganizatorami: Radny Miasta Katowice Pan Krzysztof Pieczyński.

Partnerem medycznym Akcji oraz jej współorganizatorem był Tommed.

Rak piersi coraz częściej dotyka kobiety w pełni aktywne w życiu zawodowym, rodzinnym i społecznym, często nie zdające sobie sprawy z faktu, że ryzyko zachorowania dotyczy również ich grupy wiekowej.

Tegoroczna Akcja „ZDĄŻYĆ PRZED RAKIEM”  mimo, iż odbyła się w formie wirtualnej i każdy z biegaczy organizował dla siebie trasę we własnym zakresie – zgromadziła ponad 500 uczestników.

Zapraszamy za rok !!!

 

20211026_7bieg_certyfikat

Deklaracja dostępności © ZDĄŻYĆ PRZED RAKIEM 2017.