Bieg "Zdążyć przed rakiem"

 

Serdecznie Zapraszamy na V JUBILEUSZOWĄ Edycję Biegu propagującego profilaktyczne badanie piersi kobiet.

Bieg odbędzie się w Parku Zadole w Katowicach 28 września 2019 r.

Wydarzenie po raz kolejny zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Katowice, Pana Marcina Krupy, a organizatorem jest Fundacja Zdążyć Przed Rakiem. Współorganizatorami są: Tommed oraz Krzysztof Pieczyński, Radny Miasta Katowice. Liczymy na pełną mobilizację mieszkańców Katowic jak również mieszkańców miast ościennych.

 

Przewidujemy jak co roku :

BIEG DLA DOROSŁYCH dystans ok.  5 km

ZAPISY: Szczegóły wkrótce :)

 

BIEG DLA DZIECI czyli BIEG PO ZDROWIE

na dystansie ok 300 m.

ZAPISY: Szczegóły wkrótce :)

 

ZAPISY ZOSTANĄ URUCHOMIONE W DRUGIEJ POŁOWIE SIERPNIA !

 

Tym razem tematem przewodnim biegu jest:

ISTOTNA ROLA RODZINY I PARTNERA ŻYCIOWEGO W PROFILAKTYCE PRZECIWNOWOTWOROWEJ.

 

28 września 2019 r. po raz 5 odbędzie się otwarta impreza rodzinna „ZDĄŻYĆ PRZED RAKIEM”, której kluczowym momentem będzie bieg przełajowy na dystansie ok. 5 km.

Dla dzieci zorganizowany zostanie „Bieg dla naszego zdrowia”.

Dla osób, które nie mogą pobiec już po raz drugi zostanie zorganizowana specjalna strefa sportu, gdzie będzie można wykręcać kilometry na stacjonarnych rowerach treningowych.

Rodzinny charakter wydarzenia, podobnie jak w roku ubiegłym, podkreślą występy artystyczne zespołów Miejskich Domów Kultury oraz szereg innych atrakcji.

Wierzymy, że działając wspólnie możemy osiągnąć więcej - zwiększyć zakres prowadzonych działań edukacyjnych i przekonać wiele młodych kobiet do profilaktycznych badań piersi oraz zdrowego stylu życia, tym bardziej, że statystyki są nieubłagane.

Rak piersi to najczęstszy nowotwór złośliwy występujący u kobiet. W Polsce, co roku diagnozuje się nowotwór złośliwy piersi u około 16 tysięcy pań. Oznacza to, że 44 kobiety dziennie słyszą diagnozę: rak piersi. Według szacunków w ciągu najbliższych 10 lat liczba kobiet, które co roku zachorują̨ na niego, będzie rosła i przekroczy 20 tysięcy rocznie.

Blisko jedna piąta kobiet chorujących na raka piersi ma mniej niż 50 lat. U pań w wieku 20-49 lat zachorowalność wzrosła prawie dwukrotnie w ciągu ostatnich 30 lat. Najmłodsza pacjentka zdiagnozowana w Ośrodku Medycznym Tommed miała 21 lat.

Niestety są to kobiety, które często nie zdają sobie sprawy z faktu, że ryzyko zachorowania na raka piersi dotyczy również ich grupy wiekowej. Wierzymy, że działania FUNDACJI "Zdążyć przed rakiem" przyczynią się do budowy świadomości problemu i przekonania kobiet do profilaktycznych badań piersi.

© ZDĄŻYĆ PRZED RAKIEM 2017.